Využívame úsporné LED diódy

OMS využíva LED diódy Osram Opto Semiconductors v nových svietidlách.

Exponáty v múzeách, galériách a na veľtrhoch sa naozaj účelne predvedú iba vtedy, keď sú predstavené v tom správnom osvetlení.

Správne osvetlenie v obchodoch má významný vplyv na to, ako zákazníci vnímajú tovar a jeho atraktivitu. Svietidlá StarTrack z OMS, ktoré sú vybavené polovodičmi OSRAM Opto Semiconductors, predstavujú svietidlá pre maloobchodný sektor s použitím Golden Dragon Plus LED. Tieto vysoko výkonné LED diódy majú impozantné špecifikácie a sú malé. V maloobchodných predajniach, rovnako ako v mnoho iných sektoroch, umožňujú tovaru a exponátom, aby boli predvedené v tom správnom svetle.

Svietidlo StarTrack OMS používa Golden Dragon LED v rôznych bielych tónoch. Farba svetla tak môže byť ľahko zvolená v závislosti od druhu výrobku alebo exponátu. Vďaka svojim malým rozmerom môže byť Golden Dragon Plus ľahko začlenená do svietidla a umožňuje návrhárom svietidiel veľkú flexibilitu a kreatívny priestor. Jej dlhá životnosť viac ako 50.000 hodín (v závislosti na prevádzkových podmienkach) a vyššia efektívnosť zaisťuje dlhodobé použitie, a preto znižuje dobu návratnosti investície.

StarTrack bol navrhnutý tak, aby sa dal zapojiť do existujúcich hliníkových líšt. Svietidlo je v zásade vhodné pre takmer každé osvetlenie obchodu. Môže byť jednotlivo nastavené tak, že smer svetelného toku je možné ľubovoľne meniť. Osem LED diód Golden Dragon na svietidle (príkon 10W) nahradí jednu 75W halogénovú žiarovku. Keďže LED diódy nevyžarujú teplo generované svetlom, nemôžu poškodiť citlivé výrobky ako sú potraviny či cenné exponáty.

„Pre výrobcov svietidiel ako sme my, LED diódy sú technológia, ktorú chceme vyprofilovať. Dnes už sme si istí, že LED diódy zásadne menia dizajn svietidiel a ponúkajú nové možnosti, ako je napríklad integrácia do stropov a nábytku."

Vysvetľuje Martin Bílek z OMS.


O SPOLOČNOSTI OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS
 

OSRAM je súčasťou priemyselného sektora spoločnosti Siemens a jedným z dvoch popredných výrobcov svetelných zdrojov na svete. Jej dcérska spoločnosť OSRAM Opto Semiconductors GmbH v Regensburgu (Nemecko), ponúka svojim zákazníkom riešenia založené na polovodičovej technológii pre osvetlenie, snímače a vizualizačné aplikácie. OSRAM Opto Semiconductors má výrobné závody v Regensburgu (Nemecko) a Penang (Malajzia). Jeho sídlo pre Severnú Ameriku je v Sunnyvale (USA), a pre Áziu v Hong Kongu. OSRAM Opto Semiconductors má tiež predajné kancelárie po celom svete. Pre viac informácií navštívte www.osram-os.com. OSRAM, materská spoločnosť, ponúka svojim zákazníkom kompletný dodávateľský reťazec v LED sektore vrátane komponentov, modulov a riešení. Viac ako 50% ročných výdavkov na výskum a vývoj je venovaných týmto technológiám.

 

 


Pôvodný článok nájdete na: http://www.ledsmagazine.com/press/28438


Na stiahnutie

Please, fill correctly all fields!
Send